Що таке Хатха Йога?

«Хатха-йога – це наука вирівнювання геометрії людини з геометрією космосу. Це спосіб підтримання вашої системи у такому стані, який дозволяє вам відчути усе, що тільки можна відчути у Всесвіті»,  – Садхгуру

 

Хатха-йога базується на глибокому розумінні того, як побудовано та як працює тіло людини. У хатха-йозі використовуються йогічні пози, або йогасани, які допомагають трансформувати організм людини таким чином, аби він міг утримувати більш високі рівні енергії. Практикуючи цю глибоку науку, можна змінити та вдосконалити те, як людина думає, відчуває і проживає своє життя. Хатха-йога дає можливість перетворити тіло людини так, щоб воно перестало бути перепоною у житті. Натомість тіло стає сходинкою на шляху до розкриття ваших найвищих можливостей.

Хатха-йога допомагає фізичному тілу вийти за його нинішній рівень обмежень. У певному розумінні, хатха-йога робить вашу зону комфорту всеосяжною, а не маленьким острівцем, яким вона є зараз. Де б ви не були та щоб не сталося, ви відчуваєте легкість і спокій. За допомогою практик хатха-йоги можна природнім чином досягти стану здоров’я, радості, блаженства та, перш за все, рівноваги. Хатха-йога – це дуже потужний спосіб життя. Вона надає силу, але не над кимось іншим. Вона дає силу для того, щоб отримати доступ до самих основ життя.

«Іша» хатха-йога складається з п’яти древніх та потужних практик, які допомагають перетворити тіло і розум у неймовірні можливості:

 • Упа-йога – це набір 10 потужних практик, які активізують суглоби, м’язи і енергетичну систему та омолоджують усе тіло.
 • Ангамардана – це серія з 30 процесів, які активізують організм і допомагають досягти піку фізичної підготовки та психічного здоров’я.
 • Сур’я Крія – це древня йогічна практика, яка складається з 21 кроку та розроблена як цілісний процес для оздоровлення та внутрішнього добробуту.
 • Йогасани – це практика, що складається з серії потужних асан, спрямованих на те, щоб підняти свідомість людини на інший рівень, стабілізувати розум, емоції, енергетичну систему та уповільнити процес старіння.
 • Бхутта-Шуддхі – це процес очищення п’яти елементів всередині організму людини, що веде до гармонії та рівноваги.

«Хатха-йога – це наука про те, як навчитися використовувати тіло, щоб підготувати себе до розкриття вашого найвищого потенціалу», – Садхгуру

Найближчі дати:

Упа йога

Упа-Йога – це проста, але потужна система вправ, яка активізує суглоби, м’язи та енергетичну систему людини. Базуючись на глибокому розумінні того, як функціонує тіло, Упа-йога розсіює інертність тіла та приносить легкість всьому організму.

Всередині людської системи енергія протікає по 72 000 шляхів, які називають наді. В суглобах наді перетинаються та утворюють вузли, перетворюючи суглоби на сховища енергії. Упа-йога активізує цю енергію, а також змащує суглоби, що одразу ж робить вас більш пильним та жвавим.

Упа-йога по-суті означає «перед-йога». Через велику кількість одразу помітних результатів, які вона дає, словосплучення “Упа-йога” в індійських мовах зазвичай використовується, як синонім «корисності».

Упа-йога має численні переваги:

 • Знімає фізичну напругу і втому
 • Зміцнює суглоби та м’язи
 • Омолоджує організм після періоду бездіяльності
 • Допомагає усунути наслідки тривалих подорожей/перельотів

Найближчі дати:

Ангамардана

«Ангамардана – це потужна система, яка піднімає організм людини до найвищого рівня здоров’я і добробуту. Вона допомагає вам повноцінно розквітнути, як людині», – Садхгуру

Ангамардана – це фітнес-система, в основі якої лежить йога. Вона дає кожному можливість активізувати свій організм і досягти піку фізичного та психічного здоров’я. “Ангамардана” означає повну майстерність над кінцівками, органами та іншими частинами тіла. Повністю відповідаючи своїй назві, ця практика оздоровлює організм на всіх рівнях, включаючи м’язи, скелет, кровоносну, нервову та енергетичну системи людини.

Завдяки ретельно підібраним Садхгуру вправам, Ангамардана не потребує додаткового фітнес-обладнання. Під час виконання Ангамардани використовується лише тіло. Її можна практикувати де завгодно, навіть під час подорожей.

Ця практика:

🔹Зробить ваше тіло молодим i надасть почуття легкості та свободи

🔹Зміцнить спину та хребет

🔹Відновить системи скелету та м‘язів

🔹Збільшить силу та витривалість

Ближайние даты:

Традиційно Сур’я Крія була доступна лише для окремих груп йогінів. Садхгуру пропонує її як всебічну духовну практику, яка ідеально підходить для швидкого темпу сучасного світу.

Сурья Крія:

🔹Посилює ясність розуму та концентрацію

🔹Якісно впливає на людей зі слабкою статурою

🔹Підвищує рівень енергії та життєвої сили

🔹Збалансовує гормональні рівні організму

🔹Готує людину до більш глибоких медитативних станів

Сурья Крія

Сур’я Крія – це потужна та надзвичайно древня практика, яка була розроблена як цілісний процес, який дозволяє досягнути здоров’я, гарного самопочуття та внутрішнього добробуту. “Сур’я” означає “сонце”, а “Крія” означає “внутрішній енергетичний процес”. Сур’я Крія активує сонячне сплетіння, аби підвищити рівень самат-прани або сонячного тепла в організмі людини. Ця практика також врівноважує лівий та правий енергетичні канали людини, що робить тіло стабільним, а розум – врівноваженим. Сур’я Крія створює міцний фундамент, який стане основою для пізнання вищих вимірів життя.

Найближчі дати:

Йогасани

Слово «асана» буквально означає поза. Із незліченної кількості асан, які може приймати наше тіло, 84 були відбрані як йогасани. З їх допомогою тіло та розум можна трансформувати таким чином, щоб досягти абсолютного добробуту. Йогасани – це не фізичні вправи, а дуже тонкі процеси, метою яких є направити вашу енергію в певному напрямку.

Нетреноване тіло людини піддається постійним проявам компульсивності. Свідомо приймаючи певну позу, людина створює спеціальний “прохід” для потоку енергії, який може підвищити рівень свідомісті. Йогасани – це спосіб вирівнювання геометрії людини та її єднання з космічною геометрією. При цьому внутрішня система людини синхронізується із Всесвітом і людина природньо досягає стану здоров’я, радості, блаженства та, перш за все, рівноваги.

Переваги:

 • Полегшення хронічних захворювань
 • Розвиток тіла і розуму для досягнення вищих можливостей
 • Стабілізація тіла, розуму та енергетичної системи
 • Уповільнення процесу старіння

Найближчі дати:

Бхутта Шуддхі

Існує ціла система йоги під назвою Бхутта Шуддхі, що означанає “очищення елементів”

Основою всього існування, включаючи фізичне тіло, є п’ять стихій: земля, вода, повітря, вогонь та простір. Очищаючи ці п’ять елементів всередині своєї системи, можна досягнути добробуту на рівні тіла та розуму. Цей процес також перетворює тіло на сходинку вперед на шляху до абсолютного добробуту.

Існує ціла система йоги під назвою «Бхутта-шуддхі», що означає «очищення елементів». Запропоновані «Іша» процеси Бхутта-шуддхі дають унікальну можливість усім бажаючим скористатися плодами цієї езотеричної йогічної науки. Щоб досягнути плодів «Бхутта-шуддхі» іншими методами, необхідна дуже інтенсивна садхана (духовна практика).

Бхутта-шуддхі:

 • Підтримує організм людини в гармонії та рівновазі
 • Готує організм до потужних енергетичних станів
 • Підвищує можливості фізичного тіла, розуму та енергетичної системи
 • Створює основу для повного оволодіння системою людини

Найближчі дати: