Фонд Іша

«Багатство вашого життя вимірюється тим, як глибоко ви торкаєтесь життя інших». – Садхгуру

Фонд «Іша» це неприбуткова організація, що була створена Садхгуру та завдяки своїм досягненням отримала консультативний статус в ООН. Фонд працює завдяки волонтерам у понад 300 центрах та підтримується понад 9 мільйонами добровольців по всьому світу. Завдяки потужним програмам йоги та надихаючим соціальним ініціативам, фонд «Іша» створив масовий рух, присвячений покращенню всіх аспектів добробуту людини, включаючи здоров’я, відродження людського духу, внутрішнє зростання, розбудову громад та відновлення довкілля.

Садхгуру також ініціював декілька масштабних соціальних проектів, що включають надання освіти та медичної допомоги сільському населенню та покращення стану навколишнього середовища. Завдяки цим проектам, мільйонам людей були надані засоби подолання бідності та поліпшення якості життя. Восени 2017 року Садхгуру ініціював потужні та довгострокові зміни програмою «Rally For Rivers» – це загальнонаціональна кампанія  порятунку висушених річок Індії. Ця кампанія знайшла приголомшливу підтримку серед населення та керівництва Індії.

«Іша» в цифрах

  • Завдяки унікальній програмі «Іша Від’я», що спрямована на надання доступної та якісної освіти сільським дітям, було побудовано 10 шкіл, де отримали та продовжують отримувати освіту понад 8 500 учнів.
  • «Іша» через співпрацю з урядом підтримує понад 34 000 учнів у 56 школах в індійському штаті  Таміл Наду. Крім того, в штаті Андхра-Прадеш, запроваджений проект співпраці з 460 урядовими школами, що приносить користь понад 38 000 дітей.
  • В рамках проекту «Акція з відновлення сільського життя» була проведена робота в понад 7,500 селищах, яка змінила на краще життя 11,3 мільйонів сільських мешканців.  Серед іншого, було вилікувано 5,2 мільйони пацієнтів. Програми йоги були проведені для 92,520 осіб.
  • «Іша» щорічно організовує фестиваль Іша Грамоцавам (Isha Gramotsavam), який святкує сільське життя, демонструючи культуру Таміл Наду через сільські ігри, мистецтво, театр, танець, музику та їжу. Подія є заключною частиною загальнодержавного міжселищного спортивного турніру. Вона висвітлює роль спорту в сільському житті та залучає молодь до здорового способу життя.
  • В рамках проекту Greenhands було посаджено 36 мільйонів дерев. Майже 5000 фермерів отримали кваліфіковані знання в сфері сільського господарства.
  • Проекти Rally for Rivers та Cauvery Calling ставлять за мету відновити річки та пов’язані з ними екосистеми Індії.
  • Найновіший та один з найамбітніших проектів “Consciouss Planet”, що ставить за мету створити свідомий світ, де люди і уряди країн існуватимуть в розумінні та повазі до навколишнього середовища. Садхгуру прагне залучити 3 мільярди людей до цієї ініціативи і подальшої реалізації проекту.