Хроніки Акашу

Садхгуру демістифікує п’ятий елемент – акаш та пояснює, що таке хроніки акашу. Він описує значення акашу в містиці та пропонує простий інструмент для під’єднання до «розуму акашу».

Що таке хроніки Акашу?

Запитання: Чи не могли б ви розповісти нам про хроніки Акашу?

Садхгуру: Це те, що ми сьогодні називаємо Інтернетом! Є багато способів бути активними у житті. Ви можете займатися фізичною працею, розумовою працею, а можете працювати зі своєю праною. Якщо ви займаєтесь своїм тілом, ви подовжуєте тривалість життя. Робота із розумом може збільшити тривалість життя іще більше. Якщо ви працюєте зі своєю праною, ваше життя може бути ще довшим. Але, коли ви опрацьовуєте позафізичний вимір, це назавжди. Ніхто не може цього забрати, або знищити.

Якщо ви бажаєте бачити світ як Крішна,
як Будда, або хтось інший,
ви маєте таку можливість
Не потрібно вивчати дурниці,
які писали люди навколо них.

Я ніколи не вивчав духовності, але мені кристально ясно все, що стосується людської свідомості. Все, що я знаю, не зі мною! Коли я йду по вулиці, воно не зі мною. Але, коли мені потрібно, знання завжди є в доступі. Чому я маю обтяжувати себе всім цим, коли воно так чи інакше доступне весь час? Ось так люди сьогодні користуються Інтернетом. Вам не потрібно носити інформацію із собою. Все це є там. Ви отримуєте до нього доступ, коли вам потрібно.

Що стосується мене, то Крішна, Гаутама Будда та багато інших йогів минулого для мене насправді не частиною минулого. Вони є і зараз. Можливо, вони вже давно фізично померли, але, що стосується основи їхньої роботи, до цього завжди можна отримати доступ у цю саму мить. Навіть зараз ви можете отримати доступ до того, як Гаутама жив тоді. Що стосується мене, то Гаутама є зараз, а не 2500 років тому.

Усі істоти, які зламали всі бар’єри у собі та торкнулись остаточного – те, що вони сприймали та усвідомлювали залишається назавжди. Все це є у „внутрішній мережі” або „йогічній мережі”. Вам просто потрібно отримати доступ. Для цього вам навіть не потрібен Wi-Fi! Якщо ви бажаєте знати те, що знав Крішна, Будда, або хтось інший, все у ваших руках.

Що означає розум Акашу?

Існує індивідуальний розум та універсальний. Вони є відображенням одне одного. Однак, індивідуальний розум може бути занадто заплутаним. Якщо хтось може отримати доступ до життя через розум Акашу, а не через індивідуальний розум, якщо ви чітко бачите розум акашу, ви не тільки бачите можливі ситуації для себе, ви бачите можливі ситуації практично для всього. Але проблема полягає в тому, що люди починають інтерпретувати по своєму і втрачають об’єктивність. У той же час, якщо ми заперечуємо таку можливість, ми робимо людство сліпим.

Простий спосіб доторкнутися до розуму Акашу

Сьогодні сучасна наука визнає існування того, що називається інтелектом акашу. Пустота, порожній простір має певний інтелект. Чи буде цей інтелект працювати на вас чи проти вас, визначатиме характер вашого життя. Деякі люди, здається, забиті життям без видимої причини, а інші, схоже, живуть благословенним життям. У всього є свої причини. У вас є здатність – свідомо чи несвідомо – співпрацювати із цим більшим інтелектом.

Існує один простий процес, який ви можете зробити, – після сходу сонця, перш ніж Сонце перетне кут у тридцять градусів, один раз підніміть погляд до неба і вклоніться акашу за те, що сьогодні він вас підтримує. Після того, як Сонце перетне тридцять градусів, протягом дня (будь-коли) підніміть погляд і знову вклоніться. Після того, як Сонце сяде, ще раз подивіться вгору і вклоніться не якомусь там богу, а просто порожньому простору, і подякуйте йому, що підтримує вас сьогодні. Просто зробіть це. Життя зміниться кардинально.

Елемент Акаш – простір чи ефір?

471402

Запитання: акаш це простір?

Садхгуру: Як земля, вода, повітря та вогонь, акаш є одним із аспектів п’яти елементів. Елементи – це не порожній простір, а свого роду речовина. Не приймайте акаш за порожній простір. Це ефір. Слово “ефір” не зовсім точне, але це найближчий переклад. Ефір – це не простір; це тонкий вимір існування. Простір – це кала або неіснування. Це Ши-Ва – “те, що не є”. Акаш – це “те, що є”.

Акаш – це тонкий вимір фізичного прояву. Ви не можете бачити повітря в цьому залі, але все-таки воно є, і складає частину вашого життя. У цьому сенсі ваше життя розповсюджене всюди. У тілі є грубі елементи, і є більш тонкі елементи. Наприклад, якщо у вас запор, то всередині щось грубе! Проте, в тілі є і більш вишукані аспекти. Такі як легені повні повітря, а ще – мозок, думки, емоції і багато інших речей. І там життя існує повсюди. Іншими словами, життя – це завжди від жорсткої грубості до багатьох тонкощів. Чим ширше ви розкриєте крила, тим більше тонкощів матимете у своєму житті.

Храм Аннапурнешварі

Без акашу ви не можете існувати. Без повітря в цьому залі ви не зможете існувати. Здебільшого ви навіть не усвідомлюєте, існує повітря чи ні, але ви не зможете прожити без нього. Так само ви не можете жити без акашу ні хвилини.

У Карнатаці на півдні Індії є храм, який присвячений Аннапурнешварі. У задній частині храму напис на Хейлі Каннада – це стародавня форма мови, якій кілька тисяч років, – про те, як сконструювати літак. Напис пояснює, як можна його сконструювати, але також і те, що керування такою машиною порушить ефір, тобто акаш. Кажуть, якщо турбувати акаш, люди житимуть неспокійно. Як тільки акаш порушується, психологічні коливання стають величезними. Ми можемо це побачити сьогодні у світі.

Значення елементу Акаш в містиці

Запитання: Садхгуру, вплив акашу на психіку та фізіологію зрозумілий, але чи є в нього духовний або містичний аспект?

Садхгуру: П’ять елементів – це те, що ми визнаємо основними інгредієнтами життя. Я називаю це елементарною магією, бо усе різноманіття життя складається лише із комбінації п’яти елементів. Якщо вийти за рамки перестановок і комбінацій, до яких ми звикли, то це вже магія. Найбільш фундаментальним виміром йоги є оволодіння цією магією стихій. По суті, коли люди хочуть бути фізично міцними, тоді земля буде важливою, але для того, хто на духовному шляху, хто хоче сприймати, найголовнішим є акаш. У людській структурі 72% займає вода, 12% земля, 6% повітря та 4% вогню. Решта це акаш.

…задля виходу за межі сприйняття лише
п’ятьма органами почуттів а також вивчення містичної природи нашого існування,
посилення акашу є дуже важливим.

Якщо ми збільшимо частку акашу в системі та в більшому масштабі того, ким ми є, тоді наша здатність сприймати надзвичайно посилиться. Якщо ця частка залишається низькою, або акаш мінімальний, тоді здатність сприймати буде низькою. Навіть якщо в наявності великий інтелект, цей інтелект буде живитись повсякденними речами. Він ніколи не зможе сприйняти щось більше. У цьому контексті, задля виходу за межі сприйняття лише п’ятьма органами почуттів а також вивчення містичної природи нашого існування, посилення акашу є дуже важливим.

Акаш – це безмежний вимір. Коли складова акашу збільшується, тоді безмежність стає природою буття. Якщо не безмежність, то принаймні межа, яку ви не можете побачити і відчути. Це дає людині велике відчуття свободи не бути прив’язаним ні до чого. Ця відсутність неволі в собі – це суттєва кількість простору, який потрібен людині, якщо вона хоче володіти п’ятьма елементами. Підтримка системи в достатньому та ефективному режимі, але в той же час не ототожнення з нею є дуже важливим кроком, який потрібно зробити, для опанування елементів.